Лист 4

Доброго дня, шановні колеги,

у зв’язку з виникненням однотипних питань щодо комерційних пропозицій (КП), виданих споживачам постачальниками універсальних послуг (ПУП), нижче основні рекомендації по умовам таких пропозицій.

Згідно наказу Міненерго від 04.03.22 N104 :

п. 1. «Тимчасово на період дії воєнного стану в Україні та впродовж 30 днів після завершення воєнного стану споживачі електричної енергії, які станом на 01 березня 2022 року не перебували на постачанні постачальником «останньої надії» та яким припиняється постачання електричної енергії поточним постачальником, переводяться на постачання до електропостачальника, на якого покладено спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг.»

п. 5. «Постачання електричної енергії зазначеним у пункті 1 цього наказу споживачам (незалежно від величини договірної потужності їх електроустановок) здійснюється електропостачальником, на якого покладено спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг, за ціною, встановленою на рівні ціни універсальної послуги для малих непобутових споживачів.»

Згідно постанови НКРЕКП від 27.02.23 N 333 :

п. 5. «Рекомендувати учасникам ринку електричної енергії на період дії особливого періоду зупинити нарахування та стягнення штрафних санкцій, передбачених договорами, що укладені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-nkrekp

Відповідно, комерційна пропозиція ПУП, серед іншого, має передбачати саме такі умови:

  1. період постачання (період дії КП) – воєнний стан + 30 днів
  2. величина договірної потужності – без обмежень
  3. ціна - на рівні ціни універсальної послуги для малих непобутових споживачів, що є затверджена НКРЕКП
  4. Штрафні санкції – відсутні

Саме такі умови постачання ПУП на вказаний період передбачені наказом Міністерства енергетики України, а в частині штрафних санкцій рекомендовані НКРЕКП, недотримання даних вимог є прямим порушенням законодавства України.

У випадку невідповідності комерційної пропозиції ПУП вказаним умовам, необхідно писати лист з зауваженнями щодо кожного невідповідного пункту КП. Отримувачами листа необхідно вказати ПУП, який вам видав КП, Міністерство енергетики, НКРЕКП. Усім отримувачам необхідно відправити підписаний скан листа на офіційну електронну пошту, також, по можливості, надіслати оригінал (необов’язково).

Прохання до підписання присилати документи на електронну пошту protsenkova@ulf.com.ua, за будь-якими питаннями 0672405765

З повагою,
Вадим Проценко
АГРО-НВ ТОВ
067 240 57 65

Comments are closed.